PORADY EKSPERTA: Kamil Kalbarczyk (BILITI) – Jak pokonać spiralę zadłużenia?

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Kamil Kalbarczyk (BILITI) – Jak pokonać spiralę zadłużenia? została wyłączona

Szybkie pożyczki gotówkowe mają ratować naszą sytuację finansową – ale czasem mogą przynieść odwrotny skutek i spowodować duże problemy, zwłaszcza jeśli stracimy kontrolę nad procesem ich zaciągania i systematycznego spłacania rat.

Dlaczego sektor pozabankowy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kredytobiorców? Jakie są proporcje zaciąganych w nim pożyczek w stosunku do sektora bankowego? Dlaczego sięgamy po “chwilówki” i jakie potrzeby dzięki nim realizujemy? Odpowiedź Eksperta może zaskakiwać…

 

Kredytobiorcom często brakuje dyscypliny finansowej, nie potrafią realnie ocenić przychodów i często zaciągają pożyczki z nadzieją na prognozowaną podwyżkę w pracy. Aby uświadomić skalę i zarysować obraz uwikłanego w spiralę zadłużenia konsumenta, przedstawiliśmy statystyczny profil osoby biorącej pożyczki, których ilość i wysokość rat wymknęła się spod kontroli.

 

Jak pozbyć się nadmiernego zadłużenia? Sposobów jest co najmniej kilka – pożyczki w zakładach pracy, sprzedaż przedmiotów, których nie potrzebujemy, a mają jeszcze określoną wartość, konsolidacja rat kredytowych… warto skorzystać z rad osób zajmujących się procesem oddłużania i zastosować się do ich wskazówek. Na pewno trzeba też pozbyć się nadmiernych obaw o przyszłość finansową, bo strach powoduje nieracjonalne działania również w sferze finansów.

Źródło zdjęcia: baza Pixabay