Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

      Możliwość komentowania Rycki staw Buksa czekają duże zmiany! została wyłączona

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko – i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa.

Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego czasu – ponieważ mają bardzo konkretne plany wobec lokalnego akwenu. Chcą, żeby staw służył mieszkańcom do rekreacji i odpoczynku – i zamierzają zadbać o całą potrzebną do tego infrastrukturę.

Jak informuje burmistrz Ryk, Jarosław Żaczek, inwestycja na pewno zostanie podzielona na kilka etapów – obejmie zarówno rewitalizację zbiornika, jak też budowę obiektów, których będzie potrzebować miejskie kąpielisko. Wokół całego stawu ma się pojawić między innymi promenada.

Koncepcje przedstawione przez włodarzy zostały ocenione pozytywnie, dlatego na mocy wspomnianej umowy, gmina ma prawo do nieodpłatnego użytkowania stawu Buksa. Jak podkreśla burmistrz, dokonano tego po wieloletnich staraniach. A kolejnym wyzwaniem dla samorządu jest teraz zdobycie dofinansowań, które pozwolą na realizację wszystkich ambitnych planów.

Źródło informacji i zdjęcia: Gmina Ryki – Facebook; Jarosław Żaczek – Facebook