Rowerem przez wąwozy – z Cezarym Zamaną

      Możliwość komentowania Rowerem przez wąwozy – z Cezarym Zamaną została wyłączona

Wraz z luzowaniem obostrzeń, sport na nowo nabiera rumieńców. Będzie się można o tym przekonać osobiście, już w najbliższą niedzielę (9 maja).

Mieszkańców Puław i okolic, na rowerowe spotkanie w wąwozach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego zaprasza kolarski mistrz Polski, Cezary Zamana. Dyrektor sportowy wyzwania Cisowianka Mazovia MTB Maraton proponuje darmowy objazd tras, na których będzie można się ścigać już 3 czerwca, podczas właściwego maratonu Mazovii. Nam opowiedział, co może dać udział w takim specjalnym “przed-rajdzie”:

 

Przygotowano trzy zasadnicze trasy, biegnące przez malownicze wąwozy. Najkrótszy (dystans Fit) będzie liczył 18 kilometrów i obejmie 4 wąwozy. Średni (dystans Pro 1/2) to 38 kilometrów i 12 wąwozów. A na najbardziej ambitnych rowerzystów czeka jazda przez aż 20 wąwozów (na dystansie Pro).

Jednak to nie wszystko – będą też trasy, na których świetnie poradzą sobie ci, którzy liczą na rekreację i dobrą zabawę, w tym nawet najmłodsze dzieci (na rowerkach biegowych). A jakie są rady dla amatorów terenowych rajdów rowerowych?

 

Żeby dołączyć do tej sportowej zabawy, wystarczy w tę niedzielę o 11.00 zjawić się przed Mariną Puławy – zupełnie gotowym do drogi. Udział w rowerowym wyzwaniu będzie całkowicie bezpłatny. Przypomnijmy, że profesjonalne wydanie Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Puławach odbędzie się 3 czerwca.

Źródło zdjęcia: Mazovia MTB Maraton; Zbigniew Kowalski