Ruszyło głosowanie na kazimierskie projekty obywatelskie

      Możliwość komentowania Ruszyło głosowanie na kazimierskie projekty obywatelskie została wyłączona

Co warto zmienić w gminie Kazimierz Dolny? Do końca marca wspólnie zdecydują o tym mieszkańcy tej części naszego regionu. Ruszyło już głosowanie na projekty przyjęte do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Tym razem w puli są cztery pomysły – i mają na względzie dobro różnych mieszkańców miasteczka i jego najbliższej okolicy. Wynik głosowania przesądzi, który z nich doczeka się realizacji – a dostępne propozycje to:

  • Stworzenie naukowego placu zabaw (na przykład przy skwerku obok poczty). Projekt “Odkrywajmy świat razem” zakłada, że najmłodsi będą mieli do dyspozycji plenerową eko-kuchnię, ścianę do malowania czy grę eko-memory – a ich opiekunowie mogliby spędzać czas na grze w szachy lub odpoczywając na parkowych ławkach.
  • Uzupełnienie istniejącego placu zabaw o nowe sprzęty, w tym również stół do gry w szachy.
  • Doposażenie lokalnego gabinetu rehabilitacji, który służy wielu mieszkańcom gminy. Jak podkreślają autorzy pomysłu, zwiększenie ilości sprzętu mogłoby skrócić czas oczekiwania na potrzebne zabiegi.
  • Nasadzenie kolejnych roślin na terenie miasteczka oraz wykopanie studni głębinowej, z której można by pozyskiwać wodę źródlaną. Autorzy tego projektu podkreślają, że byłby to dobry sposób na zabezpieczenie mieszkańców na wypadek awarii sieci wodociągowej. Studnia z pompą grawitacyjną miałaby się pojawić w rejonie Małego Rynku.

Podczas głosowania, jedna osoba może poprzeć tylko jeden projekt. Specjalne karty są wydawane w sekretariacie Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Senatorskiej. Żeby poprzeć wybrany pomysł, trzeba odwiedzić ratusz do 31 marca.

Źródło informacji: UM w Kazimierzu Dolnym