Samorządy z naszego regionu w prestiżowym rankingu!

      Możliwość komentowania Samorządy z naszego regionu w prestiżowym rankingu! została wyłączona

Znamy wyniki tegorocznej edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. W tym prestiżowym, ogólnopolskim zestawieniu wysoko uplasowało się kilka miejscowości z naszego regionu.

Znane czasopismo od 17 lat przedstawia coroczny ranking, który gromadzi i porządkuje polskie samorządy – pod względem tego, na ile skutecznie działają lokalne władze. Jego zasady ustala niezależna kapituła, w której znajdują się przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządowych, władz publicznych oraz redakcji „Rzeczpospolitej”.

Wyniki tegorocznej edycji dają powody do zadowolenia włodarzom kilku samorządów z naszego regionu. Wśród miast powiatowych 22. miejsce zajął Lublin. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 16. miejscu znalazł się Nałęczów, na 20. Puławy, a na 28. Kozienice. Natomiast wśród gmin wiejskich 18. miejsce zajął Żyrzyn.

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej powstaje na podstawie oceny tego, czego dokonali włodarze konkretnych samorządów w całym mijającym roku. Tym razem brano pod uwagę między innymi to, jak lokalne władze gospodarują swoimi pieniędzmi, czy inwestują w rozwój, czy dbają o mieszkańców i środowisko.