Seniorze, tak poprosisz o pomoc!

      Możliwość komentowania Seniorze, tak poprosisz o pomoc! została wyłączona

Sytuacja epidemiczna wciąż się rozwija – a jest groźna zwłaszcza dla schorowanych i mniej odpornych seniorów, którzy mogą ciężej przechodzić Covid-19. 

W związku z tym, wśród nowych obostrzeń ogłoszonych przez rząd, jest i takie, według którego starsi mieszkańcy naszego regionu nie powinni wychodzić z domu bez wyraźnego powodu. Ale jednocześnie pojawia się też dla nich nowa pomoc – to program „Wspieraj Seniora”, koordynowany przez lokalne ośrodki pomocy społecznej.

Każdy, kto ze względu na podeszły wiek i słaby stan zdrowia woli nie wychodzić z domu, może poprosić o pomoc w załatwieniu wielu codziennych spraw. Wystarczy zadzwonić na specjalną infolinię, żeby opowiedzieć o swoich potrzebach, takich jak zrobienie zakupów czy wyprowadzenie na spacer psa. Numer dla seniorów to: 22 505 11 11.

Jednocześnie, to także szansa dla każdego, kto może i chce pomóc osobom starszym, bo ośrodki pomocy społecznej czekają również na zgłoszenia wolontariuszy. Żeby zgłosić takie chęci, można odwiedzić ośrodek w swoim regionie albo wypełnić specjalną ankietę na internetowej stronie programu. Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów czeka.