Śmiertelne potrącenie pieszego w gminie Stężyca

      Możliwość komentowania Śmiertelne potrącenie pieszego w gminie Stężyca została wyłączona

Pod nadzorem prokuratora rycka policja wyjaśnia okoliczności, w jakich doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Wszystko zdarzyło się w miniony, wtorkowy wieczór (28 marca). Mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało że przy drodze, w miejscowości Rokitnia Stara, leży mężczyzna który nie daje oznak życia. Okazało się, że był to 69-letni mieszkaniec gminy Stężyca – niestety, reanimacja przeprowadzona przez wezwanych na miejsce ratowników, nic już nie dała.

Już ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że starszy mężczyzna został potrącony przez jakiś pojazd, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Wkrótce jednak, jeszcze gdy policjanci prowadzili swoje czynności, w okolicy zjawił się 23-latek. Ustalono, że uczestniczył w wypadku, dlatego został zatrzymany. Co więcej, mundurowi znaleźli też uszkodzony samochód, którym młody mężczyzna miał wcześniej kierować.

Wiadomo, że 23-latek był trzeźwy. Przeprowadzono jednak badania krwi, żeby sprawdzić czy nie był pod wpływem innych substancji. W rozwiązaniu sprawy pomogą także wyniki sekcji zwłok ofiary.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Rykach