W Dęblinie zmieniła się część ulicy Dworcowej – ta z przystankiem

      Możliwość komentowania W Dęblinie zmieniła się część ulicy Dworcowej – ta z przystankiem została wyłączona

A to dopiero wstęp do ogromnej inwestycji, jaką zaplanowano dla dęblińskiego dworca kolejowego i jego najbliższej okolicy…

W ciągu kilku minionych tygodni część ulicy Dworcowej w Dęblinie przeszła gruntowne zmiany. Tamtejsza zatoczka autobusowa została zmodernizowana – i przeszła już odbiór techniczny. Wysłużoną i nierówną nawierzchnię, która liczyła sobie kilka dekad, zastąpiła nowa kostka brukowa. Podobne zmiany przeszedł pobliski chodnik. Cała ta inwestycja była warta 300 tysięcy złotych i została wykonana w umówionym terminie. Odnowiona infrastruktura jest już do dyspozycji kierowców i pieszych.

Jednak przebudowa wspomnianej zatoczki autobusowej to zaledwie wstęp do dużej inwestycji, która obejmie dębliński dworzec kolejowy i dwie sąsiadujące z nim ulice. Jak zapowiada spółka PKP, jeszcze w tym roku ma się rozpocząć remont kolejnego odcinka ulicy Dworcowej. Zaplanowano położenie nowej nawierzchni – również tam, gdzie na razie droga jest nieutwardzona. Powstanie też nowy chodnik i miejsca parkingowe.

Natomiast do 2025 roku sam budynek dworca w Dęblinie ma przejść termomodernizację. O szczegółach tych nadchodzących przedsięwzięć będziemy jeszcze informować.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Dęblinie