Spore zmiany w Baranowie!

      Możliwość komentowania Spore zmiany w Baranowie! została wyłączona

Jeszcze w tym roku kalendarzowym wiele miejsc zacznie wyglądać inaczej – a dobre wieści są między innymi dla kierowców, pieszych i tych, którzy lubią odpoczywać w okolicy baranowskiego stawu.

Lada dzień ruszy remont dwóch ulic, które biegną przez centrum tej miejscowości: chodzi o ulice Rynek i Stawową, czyli trasę między główną drogą a zbiornikiem wodnym. Zakres zaplanowanych prac to położenie nowej nawierzchni z kostki betonowej, wytyczenie przejść dla pieszych i dodatkowych 5 miejsc parkingowych. Wzdłuż stawu pojawią się bariery ochronne.

Sam staw też czeka rewitalizacja – w planach jest odmulenie zbiornika i umocnienie linii brzegowej. Nad uporządkowanym stawem pojawi się pomost widokowy i nowe miejsca do odpoczynku. Mieszkańcy mogą spodziewać się nowych alejek i ławek. Zamontowane będzie także nowe oświetlenie i kamery monitoringu.

Gmina zaczęła planowanie tych remontów jeszcze w ubiegłym roku, zlecając wtedy sporządzenie dokumentacji projektowej. Teraz wybrano już wykonawców dla wszystkich zaplanowanych prac. W opłaceniu kosztów remontów pomogą zewnętrzne dotacje, pozyskane u władz województwa.

Remonty ulic mają potrwać prawie do końca września, a prace przy zbiorniku mają być ukończone najpóźniej w połowie listopada.

Źródło zdjęcia: Nasza gmina Baranów – Facebook