Startuje nowa edycja kazimierskiego budżetu obywatelskiego!

      Możliwość komentowania Startuje nowa edycja kazimierskiego budżetu obywatelskiego! została wyłączona

Co warto zmienić albo zorganizować w Kazimierzu Dolnym? Na to pytanie ponownie mogą odpowiedzieć sami mieszkańcy miasteczka i całej gminy.

Wczoraj (24 stycznia) ruszył nabór projektów do nowej edycji kazimierskiego budżetu obywatelskiego. Jedna osoba może zgłosić tylko jeden pomysł – i musi znaleźć dla niego trzy głosy poparcia. Dokumenty trzeba złożyć w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym, do końca lutego. Wzór tego formularza jest zamieszczony na stronie internetowej ratusza – kliknij TUTAJ.

Procedura, która obowiązywała przez minione lata, nie zmieniła się. Wszystkie złożone projekty oceni 3-osobowy zespół ds. budżetu obywatelskiego, powołany przez burmistrza. Zatwierdzone pomysły zostaną poddane powszechnemu głosowaniu – wtedy wszyscy mieszkańcy Kazimierza Dolnego będą mogli poprzeć tę propozycję, która wyda im się najciekawsza albo najbardziej potrzebna.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców, w kazimierskim budżecie zabezpieczono 40 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że dzięki poprzednim edycjom kazimierskiego budżetu obywatelskiego udało się między innymi na wyremontowanie placu zabaw i chodników przy Małym Rynku czy uzupełnienie iluminacji, które dodają uroku kilku ulicom miasteczka w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Źródło informacji: UM w Kazimierzu Dolnym