Straszył, że użyje broni, jeśli nie dostanie pieniędzy

      Możliwość komentowania Straszył, że użyje broni, jeśli nie dostanie pieniędzy została wyłączona

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 36-letni puławianin, który groził przechodniom przedmiotem przypominającym broń palną.

Wszystko zdarzyło się w miniony poniedziałek (9 stycznia) na terenie miasta. Mężczyzna zaczepił dwóch nastolatków i zażądał, żeby oddali mu swoją gotówkę. Gdy wyjaśnili mu, że nie mają przy sobie pieniędzy, zagroził że jeśli nie dostarczą mu ich do wieczora, przestrzeli jednemu z nich kolano.

Nastolatkom udało się bezpiecznie wycofać, mimo że agresywny mężczyzna przez pewien czas za nimi szedł. Gdy tylko dotarli do domu, powiadomili o wszystkim policję. Z kolei mundurowi z prewencji i wydziału kryminalnego szybko namierzyli napastnika. Ten podczas zatrzymania był agresywny i groził zabójstwem jednemu z policjantów.

Wkrótce 36-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju, wymuszenie rozbójnicze i groźby. Na razie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – ale według tego co mówi kodeks karny, grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Źródło informacji: KPP w Puławach