W tej szkole sporo się zmieniło!

      Możliwość komentowania W tej szkole sporo się zmieniło! została wyłączona

Kolejny rycki szkolny budynek został już ocieplony – i lepiej będzie służyć tutejszym uczniom. Tym razem mowa o całej siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach.

Modernizacja zakończyła się pełnym sukcesem – i dzięki temu w ryckiej szkole nikt już nie zmarznie, bo docieplono ściany i dach, a stare drzwi i okna wymieniono na szczelne. Pojawiły się też nowe kaloryfery i instalacje, a te korzystają także z odnawialnych źródeł energii, przez co budynek będzie energooszczędny także w tym wymiarze. Z kolei o to, żeby w szkolnych pomieszczeniach było widno, dbają nowe, energooszczędne elementy oświetlenia.

Wszystkie te prace i urządzenia kosztowały w sumie prawie 2 miliony 200 tysięcy złotych. Środki na ten poważny remont zapewniło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że termomodernizacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach była częścią większego projektu, w ramach którego bardzo podobne remonty przeprowadzono także w budynkach Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, a także w Domu Pomocy Społecznej w Rososzy.

Źródło zdjęcia: www.ryki.powiat.pl