Szkoły i przedszkola w naszym regionie będą ZAMKNIĘTE

      Możliwość komentowania Szkoły i przedszkola w naszym regionie będą ZAMKNIĘTE została wyłączona

Premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego wydał decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, przedszkoli i szkół wyższych na dwa tygodnie.

Już od jutra placówki nie będą prowadzić procesu edukacyjnego. Wyjątkiem są m.in specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, szkoły w podmiotach leczniczych oraz szkoły w zakładach poprawczych i schroniskach.

Jednak w przypadku dzieci, dla których zorganizowanie opieki z dnia na dzień może być trudne, będą one przyjmowane do szkół, aby pomóc praktycznie zorganizować dla nich miejsce opieki.

Nie ma zagrożenia epidemiologicznego. To tylko działania prewencyjne. Są dalece wyprzedzające aby powstrzymać rozprzestrzenianie koronawirusa.

Minister Kultury poinformował na dzisiejszej konferencji o tym, że Rząd zdecydował także o zawieszeniu funkcjonowania teatrów, oper, filharmonii, muzeów i kin. Jednostki zostaną zamknięte dla odwiedzających.

W Puławach odwołanych zostało już wiele imprez. Są to m.in. Konkurs Tańców Polskich, Madness Cage Fighting, Bieg Zielonych Sznurowadeł, Targi Pracy i Edukacji, a mecze Azotów-Puławy w hali MOSiR odbędą się bez udziału publiczności. Od jutra zamknięte zostaną miejskie obiekty sportowe i basen. Prezydent Puław Paweł Maj liczy na to, że podjęte działania pomogą zmniejszyć zasięg koronawirusa w naszym mieście.

 

(fot. pixabay.com)