Szpital w Kozienicach stara się pomóc wszystkim

      Możliwość komentowania Szpital w Kozienicach stara się pomóc wszystkim została wyłączona

Mieszkańcy powiatu kozienickiego, którzy potrzebują specjalistycznej pomocy medycznej, mogą zgłaszać się do szpitala w Kozienicach. A jeśli zauważają u siebie niepokojące objawy, nie powinni się długo wahać.

Już od ponad roku ta kozienicka placówka stara się pomagać wszystkim. Również teraz, mimo bardzo trudnej sytuacji epidemicznej, zajmuje się nie tylko chorymi na COVID-19, ale i chorymi, którym doskwierają inne dolegliwości. Działają pracownie diagnostyki i większość oddziałów – wbrew zaleceniom wydanym przez NFZ, żeby takie działania ograniczać. Wyjątkiem jest pododdział kardiologiczny, który stał się oddziałem covidowym, ze względu na obecną tu aparaturę.

W szpitalu jest teraz prawie dwustu pacjentów – a połowa z nich to osoby zakażone koronawirusem. Zgodnie z zaleceniem wydanym przez wojewodę mazowieckiego, właśnie sto łóżek czeka tu na chorych na COVID-19. Wśród nich jest 7 miejsc z respiratorami – a te są stale bardzo potrzebne.

Dyrekcja apeluje, żeby nie wahać się prosić o pomoc – zwłaszcza, jeśli zauważa się u siebie niepokojące objawy. Niestety bardzo często się zdarza, że chorzy na COVID-29 zgłaszają się późno, kiedy choroba jest już zaawansowana i niezbędny jest respirator i tlenoterapia.