Szpital w Poniatowej przechodzi wyczekiwany remont

      Możliwość komentowania Szpital w Poniatowej przechodzi wyczekiwany remont została wyłączona

Gdy wykonawca zrealizuje wszystkie wyznaczone zadania, placówka będzie nie tylko odświeżona, ale też bardziej funkcjonalna. Pacjentów mogą zaskoczyć niektóre zmiany, dotyczące położenia poszczególnych oddziałów.

Budowlańcy mają tu sporo pracy, bo znaczna część budynku wymaga modernizacji i gruntownych zmian. Aktualnie działają w izbie przyjęć, która była w najgorszym stanie. Ruszyły też prace na dawnym oddziale dziecięcym, a niedługo zostanie tu przygotowany nowy oddział ortopedii i rehabilitacji.

Cały remont finansują między innymi środki unijne, pozyskane przez opolskie starostwo na rzecz programu, który mówi o optymalizacji usług medycznych w całym Powiatowym Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim. Ponad 3 miliony złotych to połowa kwoty potrzebnej do poniatowskiej modernizacji.

Rozpoczęcie prac dodatkowo opóźniła epidemia koronawirusa, bo gdy w szpitalu działał oddział covidowy, plany remontowe trzeba było odłożyć na później. Teraz pozostaje już tylko czekać na efekty – modernizacja szpitala w Poniatowej ma potrwać do połowy 2022 roku.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim