PORADY EKSPERTA: KAMILA LICHOTA (CUK UBEZPIECZENIA) – Pierwszy dzwonek przypomina też o.. szkolnym ubezpieczeniu!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: KAMILA LICHOTA (CUK UBEZPIECZENIA) – Pierwszy dzwonek przypomina też o.. szkolnym ubezpieczeniu! została wyłączona

Do szkolnego ubezpieczenia można przystąpić nie tylko w szkole, ale również w dowolnym Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Wówczas jest możliwość wyboru optymalnego pakietu, bo jak się okazuje, nie tylko złamania czy zwichnięcia podczas lekcji wychowania fizycznego są zdarzeniami, które biorą pod uwagę takie Towarzystwa.

Dlaczego warto ubezpieczyć dzieci, młodzież, a nawet studentów w ramach szkolnego ubezpieczenia? Co zawiera tego typu pakiet ? Warto wiedzieć, że można przystąpić do ubezpieczenia indywidualnego, a zrezygnować z grupowego: wtedy oferta jest dobierana do każdej osoby personalnie. Czasem zdarzają się sytuacje uszkodzenia aparatu ortodontycznego czy pogryzienie przez psa. Takie warianty też uwzględniają Towarzystwa i wypłacają należne świadczenie.

 

Towarzystwa Ubezpieczeniowe mogą wypłacić świadczenie nawet za ukąszenie przez kleszcza czy uszkodzenie okularów. A w ramach usług assistance uczeń może skorzystać z korepetycji, jeśli nieobecność i braki edukacyjne były spowodowane długą chorobą. Z kolei wariant “Dziecko w sieci”, oznacza też pomoc techniczną w usługach informatycznych.

 

A jeśli dzieci i młodzież uprawiają sport, czy zawsze mogą liczyć na wypłatę świadczenia za nieszczęśliwy wypadek? Czym jest tzw. “pakiet bólowy”? Uszczerbek na zdrowiu może być ubezpieczony w różnych Towarzystwach, ale tylko z jednego dostaniemy zwrot kosztów leczenia. Warto pomyśleć o kompleksowym ubezpieczeniu dla osób uczących się i studiujących, bo sytuacje mogą być naprawdę zaskakujące i nieprzewidywalne.