Ta opolska droga jest już prawie gotowa!

      Możliwość komentowania Ta opolska droga jest już prawie gotowa! została wyłączona

Informowaliśmy już o tym, że w powiecie opolskim jest realizowany program przebudowy dróg powiatowych – ważny, bo wiele z nich czekało na gruntowny remont nawet od kilku dekad.

Wśród rozpoczętych i trwających modernizacji jest taka, która już powoli ma się ku końcowi. Chodzi o drogę opisaną jako 2619L, która przebiega przez miejscowość Darowne w gminie Opole Lubelskie. Remont objął odcinek liczący prawie 1100 metrów – i jak podkreśla starosta opolski, Dariusz Piotrowski, właściwie od podstaw wybudowano drogę, która zastąpiła dotychczasową, gruntową trasę. Już wkrótce sami mieszkańcy tego regionu przekonają się, jak unowocześniona droga ułatwi im życie.

Całe przedsięwzięcie to efekt udanej współpracy władz powiatu i gminy Opole Lubelskie: oba samorządy znalazły środki na ten projekt w swoich budżetach. Trzeba jednak podkreślić, że większość kwoty potrzebnej do opłacenia wykonawcy, pochodzi z dotacji przyznanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt całej budowy to niemal 590 tysięcy złotych, a dofinansowanie wyniosło prawie 350 tysięcy.

Źródło zdjęcia: Powiat Opolski – Facebook