Tak Muzeum Nadwiślańskie uczci urodziny Marii Kuncewiczowej

      Możliwość komentowania Tak Muzeum Nadwiślańskie uczci urodziny Marii Kuncewiczowej została wyłączona

W Kazimierzu Dolnym jutrzejszy dzień będzie okazją do świętowania. Ale atrakcje dla miłośników państwa Kuncewiczów będą rozłożone na cały nadchodzący weekend.

30 października to kolejna rocznica urodzin pisarki, która była mocno związana z Kazimierzem Dolnym. Wielokrotnie opisywała miasteczko i jego życie, spędziła tu też swoje ostatnie lata, jako lokatorka Willi Pod Wiewiórką. W ten piątek można wspominać panią Marię właśnie w Domu Kuncewiczów – bo Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na specjalne oprowadzania kuratorskie. Wejścia zaplanowano na 11.00 i na 13.00. Oczywiście wszystko odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: w wydarzeniu jednocześnie weźmie udział tylko 5 osób, trzeba też stosować środki ochrony.

Ale będą i wirtualne atrakcje: na literackim blogu Kuncewiczówki już od piątku do niedzieli będą się pojawiać ciekawe materiały. Jeden z nich to felieton Marii Kuncewiczowej, poznany dzięki rękopisowi, który przekazało Muzeum lubelskie XIX. L.O. Będzie też tekst o jednym z ostatnich spotkań autorskich kazimierskiej pisarki – o tym, podczas którego powstał jej portret, wiszący od kilku dni w Kuncewiczówce. Pojawią się także wspomnienia Henryki „Uty” Gnatowskiej, która przyjaźniła się z Kuncewiczami i przez pewien czas była lokatorką Willi pod Wiewiórką. To wszystko na stronie: www.narynkuusiascwkazimierzu.pl.