Tańce, śpiewy, rękodzieło i przysmaki – to wszystko “Tradycyjnie w Nałęczowie”

      Możliwość komentowania Tańce, śpiewy, rękodzieło i przysmaki – to wszystko “Tradycyjnie w Nałęczowie” została wyłączona

W ten weekend w nałęczowskim Parku Zdrojowym będzie można na wiele sposobów spotkać się z lokalną tradycją. Do uzdrowiskowego miasteczka powraca Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich i Twórców Ludowych.


Wydarzenie z powodzeniem zadebiutowało w ubiegłym roku. Teraz ponownie pozwoli widzom posłuchać muzyki inspirowanej kulturą ludową, posmakować tradycyjnych przysmaków, a także poznać dawne techniki rękodzieła. A w tej ostatniej kwestii będzie można nie tylko oglądać wyroby utalentowanych twórców, ale też pod ich czujnym okiem spróbować rzeźbienia w drewnie, wyplatania makramy albo wyczarowywania lalek-motanek.

Na scenie muzycznej zaprezentuje się wiele lokalnych zespołów i kapel. Swój popis da między innymi Zespół Pieśni i Tańca “Powiśle”, który świętuje swoje 70-lecie. Podobny koncert rocznicowy uświetni 100 lat działalności KGW Bochotnica. Będą też opowieści, snute przez specjalistów: pracownicy Muzeum Wsi Lubelskiej opowiedzą widzom o dawnych zwyczajach i obrzędach, kultywowanych jeszcze w czasach ziemiańskich. Natomiast Koła Gospodyń Wiejskich zmierzą się w konkursie “Natura od kuchni”, promującym żywność pochodzącą z lokalnych lasów.

Festiwal “Tradycyjnie w Nałęczowie”, organizowany przez Nałęczowski Ośrodek Kultury, potrwa przez dwa dni. Wszystko, co wydarzy się w sobotę i w niedzielę (1 i 2 lipca) na placu przy Starych Łazienkach w Parku Zdrojowym, zapowiada plakat – znajdziecie go TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: NOK Nałęczów; źródło zdjęcia: baza Pixabay