Te dwie puławskie ulice bardzo się zmienią

      Możliwość komentowania Te dwie puławskie ulice bardzo się zmienią została wyłączona

Najnowsze rozdanie dotacji na remonty lokalnych dróg okazało się pomyślne dla włodarzy z naszego regionu. Nowe plany inwestycyjne mogą już snuć między innymi władze Puław.

Jak już informowaliśmy, tegoroczne dotacje z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafią w większości na Mazowsze i Lubelszczyznę. Ten pierwszy nabór przyniósł pozytywne decyzje dla 15 zadań z czterech powiatów naszego regionu. Tylko projekty dotyczące ziemi zwoleńskiej trafiły na listę rezerwową. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.

Tymczasem puławski ratusz zdradza już, co zamierza zdziałać z pomocą przyznanych mu środków. 3 miliony złotych to wsparcie, które pomoże w przebudowaniu dwóch miejskich ulic: Kaniowczyków i Kościuszki. Dotacje pokryją połowę kosztów każdego z tych zadań.

Ulica Kościuszki, która biegnie równolegle do Alei Partyzantów, na wysokości stadionu miejskiego, zyska nową nawierzchnię i ekologiczne oświetlenie. Dwa skrzyżowania zostaną przebudowane – i wyniesione, wraz z przejściami dla pieszych.

Podobny zakres prac zaplanowano dla ulicy Kaniowczyków, która biegnie od okolicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. KEN do Szkoły Podstawowej nr 1. Tam gruntowna przebudowa czeka trzy skrzyżowania. Zmienią się także pobliskie miejsca parkingowe – ku zadowoleniu mieszkańców tamtejszego osiedla.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach