Te ryckie drogi powiatowe zmieniają się na lepsze!

      Możliwość komentowania Te ryckie drogi powiatowe zmieniają się na lepsze! została wyłączona

Intensywne prace remontowe trwają w północno-zachodniej części gminy Stężyca oraz niedaleko Kłoczewa. Widać już pierwsze efekty, a umowy obiecują znacznie więcej niż mogą teraz dostrzec oczy bacznych obserwatorów.

W stężyckiej miejscowości Paprotnia wykonywana jest kompleksowa przebudowa trasy, która prowadzi od drogi wojewódzkiej nr 801 do granicy województwa lubelskiego z mazowieckim. Wykonawca wzmocnił konstrukcję drogi, a aktualnie pokrywa jezdnię nową asfaltową nawierzchnią. W miniony wtorek (18 kwietnia) w obecności samorządowców i wykonano odwierty, potwierdzające zgodność wykonanych już prac z dokumentacją. W planach jest jeszcze stworzenie zatoki autobusowej, budowa chodników i poprawienie niemal setki zjazdów. Wszystko powinno być gotowe w czerwcu tego roku.

Z kolei w gminie Kłoczew trwa modernizacja prawie 5 kilometrów drogi powiatowej, która biegnie przez Kłoczew, Janopol i Wylezin. Tam również trwa właśnie wylewanie nowej warstwy asfaltu. Do zmodernizowanej drogi dołączą nowe chodniki i zatoki autobusowe. Wykonawca poprawi również odwodnienie trasy, wymieniając przepusty, czyszcząc skarpy i dna rowów.

Obie inwestycje zostały dofinansowane ze środków rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Remont w Paprotni jest wart prawie 7,5 miliona złotych, a dotacja wynosi ponad 3,3 miliona. Natomiast koszt prac w gminie Kłoczew wycenia się na 9,6 miliona złotych, a kwota dotacji to 4,5 miliona.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Rykach