Tędy nie przejedziesz – trwa gruntowny remont w gminie Kłoczew

      Możliwość komentowania Tędy nie przejedziesz – trwa gruntowny remont w gminie Kłoczew została wyłączona

Kolejne drogi w naszym regionie zmieniają się na lepsze – tym razem ku uciesze mieszkańców gminy Kłoczew i kierowców, którzy regularnie tamtędy przejeżdżają. Ale nie tylko na poziomie jezdni zachodzą gruntowne zmiany.

Przez ponad pół roku kierowcy nie powinni jechać “na pamięć” przez gminę Kłoczew, w rejonie miejscowości Dąbia, Ownia i Wylezin. W ten czwartek (18 maja) w pobliżu drogi 1409L zostanie  wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, a nowe porządki potrwają do początku grudnia tego roku. O wszystkich zmianach będzie informować specjalne oznakowanie, które pokieruje kierowców ku wyznaczonym objazdom.

Powód tych zmian to kolejny, zaawansowany już etap prac przy modernizacji dwóch lokalnych dróg powiatowych. Remonty trwają na prawie 3-kilometrowym odcinku z Dąbi do Zalesia oraz na trasie Dąbia-Ownia-Wylezin, liczącej niemal 5,5 kilometra. Wykonawca poszerza obie drogi i kładzie na nich nowe nawierzchnie. Poza tym buduje chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy do posesji.

To jednak nie wszystko. Jednocześnie trwa również usuwanie kolizji elektroenergetycznych linii kablowych i napowietrznych. Trwa również przebudowa sieci telekomunikacyjnej, która kolidowała z remontowymi planami dla drogi powiatowej Dąbi do Zalesia.

Całe zadanie jest warte ponad 20 milionów złotych – ale władze powiatu i gminy nie pokrywają tych kosztów własnym sumptem. Wspiera je 15-milionowa dotacja z Funduszu “Polski Ład”.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Rykach