Ten remont trwał ponad rok! Teraz szpital jest jak nowy

      Możliwość komentowania Ten remont trwał ponad rok! Teraz szpital jest jak nowy została wyłączona

Pacjentów zwoleńskiego szpitala czeka niejedna niespodzianka – a każda z nich jest do odkrycia tuż za progiem tej instytucji. W tych wnętrzach sporo się zmieniło w przeciągu ostatniego roku, a bywało niełatwo.

Bardzo ważny remont zakończył się niedawno w Zwoleniu – gruntownie przebudowano i zmodernizowano wnętrza szpitala powiatowego. Sukcesem zakończyły się prace, które trwały od wiosny 2019 roku – prowadzono je pomimo tego, że szpital cały czas działał, a w ostatnim czasie mierzył się jeszcze z zagrożeniem koronawirusem.

Na czterech kondygnacjach zwoleńskiego szpitala sporo się zmieniło: wyburzono niektóre ściany, zrywano podłogi, montowano nowe instalacje i prowadzono prace wykończeniowe. Korporacja Budowlana DARCO z Radomia pracowała w piwnicach, na parterze i dwóch piętrach szpitala. Zmieniono układ wielu pomieszczeń, zamontowano nową wentylację i instalację elektryczną, odnowiono instalację wodno-kanalizacyjną. Pojawiło się sporo nowych drzwi, na ścianach położono nowe tynki i okładziny, podłogę pokryły nowe posadzki.

Szpitalne wnętrza spełniają już wszystkie normy określone przez przepisy przeciwpożarowe, są też dostosowane do wytycznych określonych przez Ministerstwo Zdrowia. Przygotowano również liczne udogodnienia dla niepełnosprawnych pacjentów, na salach chorych i w łazienkach. Teraz pomieszczenia szpitala są pod wieloma względami bardziej funkcjonalne, zapewniają większy komfort i wszystkim pacjentom, i personelowi.

To była największa inwestycja tutejszych władz powiatowych, podjęta w ciągu minionego roku: remont kosztował w sumie ponad 5 milionów 121 tysięcy złotych.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu