To była wyjątkowo bezpieczna Wielkanoc na puławskich drogach

      Możliwość komentowania To była wyjątkowo bezpieczna Wielkanoc na puławskich drogach została wyłączona

Miniony świąteczny weekend był w powiecie puławskim najbezpieczniejszy od lat. Tak mówią statystyki, udostępnione przez policjantów z tutejszej komendy powiatowej.

Tradycyjnie, ci którzy dbają o bezpieczeństwo innych, nawet w czasie świąt są bardzo zapracowani. Od Wielkiego Piątku aż do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci z drogówki patrolowali popularne trasy, dbając o płynność ruchu i sprawdzając, czy kierowcy stosują się do wszystkich przepisów.

Jak się okazało, w czasie tych czterech dni na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zdarzyły się tylko trzy kolizje, a ich uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń. Te niegroźne zdarzenia odnotowano na ulicy Lubelskiej w Puławach, na trasie S12 w Kurowie oraz we Wronowie (w tym ostatnim przypadku chodziło o zderzenie z sarną).

Policjanci z puławskiej drogówki sprawdzali trzeźwość ponad siedmiuset kierowców – i okazało się, że żaden z nich nie był pijany. Dał jednak o sobie znać świąteczny pośpiech – z niemal trzystu skontrolowanych pojazdów, ponad dwieście trzydzieści jechało szybciej, niż powinno. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach