Azoty Puławy vs. Górnik Zabrze – 30:34

      Możliwość komentowania Azoty Puławy vs. Górnik Zabrze – 30:34 została wyłączona

22. seria PGNiG Superligi nie przebiegła pomyślnie dla puławskich szczypiornistów. Drużyna Azotów Puławy była gospodarzem meczu z Górnikiem Zabrze – i niestety uległa silnemu przeciwnikowi.

Spotkanie, które odbyło się w miniony piątek (7 kwietnia) w hali Grupa Azoty Arena jeszcze na kilka dni przed samym starciem zostało obwołane hitem tej serii – i rzeczywiście wzbudziło wielkie emocje wśród kibiców. Widzowie śledzili zaciekłą walkę o kolejne punkty. Przez większość meczu tempo gry narzucali goście – w pewnym momencie mieli nad azotowcami aż 10-bramkową przewagę. Ostatecznie, stopniała ona do czterech punktów, a mecz zakończył się wynikiem 34:30. Zwycięski Górnik Zabrze zapewnił sobie w ten sposób brązowy medal tegorocznej Superligi.

Azotowcy mają jeszcze cztery szanse na poprawienie swojej pozycji w ligowej tabeli. Aktualnie zajmują szóste miejsce, a w najbliższą sobotę (15 kwietnia) zmierzą się z Unią Tarnów, która jest obecnie siódmą drużyną tego sezonu. To jeden z tych zespołów, które liczą się w walce o miejsce w strefie awansu do European League.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Azoty Puławy