To ostatni dzwonek, żeby wykorzystać bon turystyczny!

      Możliwość komentowania To ostatni dzwonek, żeby wykorzystać bon turystyczny! została wyłączona

Kończy się czas na pobranie bonu turystycznego. Rodzice i opiekunowie, którzy chcieliby skorzystać z takiego wsparcia, powinni aktywować świadczenie do końca marca.

Jak wynika z danych, które podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w województwie lubelskim nadal nie zostało aktywowanych ponad 32 tysiące bonów, na łączną wartość 21 milionów złotych. Co istotne, bonem będzie można opłacić zaliczkę na wypoczynek zaplanowany w późniejszym terminie.

Przypomnijmy, że bon turystyczny to jednorazowy dodatek w wysokości 500 złotych na jedno dziecko. Jeśli jednak chodzi o dziecko niepełnosprawne, stawka jest dwa razy wyższa – i wynosi 1000 złotych. Z taką pomocą można pokryć koszty usług hotelarskich lub imprez turystycznych – opłacić na przykład wyjazd dziecka na kolonie, obóz czy zieloną szkołę.

Bony realizuje prawie 28 tysięcy podmiotów – ich lista jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji TurystycznejTUTAJ znajdziesz wyszukiwarkę, która pozwala wygodnie przejrzeć tę bazę.

Świadczenie można aktywować przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Wystarczy, że po zalogowaniu na swoim koncie, rodzic uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon – w zamian otrzyma unikalny, 16-cyfrowy numer. Dokonując opłaty, należy podać ten właśnie numer – wówczas otrzyma się SMS-em jeszcze jeden kod, potwierdzający transakcję.

Źródło informacji: ZUS; źródło zdjęcia: baza Pixabay