Tragiczne skutki wypadku w Paprotni

      Możliwość komentowania Tragiczne skutki wypadku w Paprotni została wyłączona

Śmiertelny wypadek drogowy, jaki zdarzył się na terenie gminy Stężyca, skłania policję do powtarzania apeli w sprawie używania elementów odblaskowych.

Do wypadku, który miał tragiczne skutki, doszło wczorajszej nocy (24 kwietnia) na drodze w miejscowości Paprotnia w powiecie ryckim. Kierowca auta osobowego potrącił 68-latka. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zginął na miejscu.

Policja wyjaśnia okoliczności tej sprawy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca wypadku był trzeźwy. Warto zaznaczyć, że do zdarzenia doszło na pogrążonej w mroku drodze. Zmarły mężczyzna w momencie zajścia miał na sobie ciemne ubrania – ale nie znaleziono przy nim żadnych elementów odblaskowych.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, zwłaszcza późną porą. Poruszając się drogą po zmierzchu, warto mieć na sobie odblaski. Nawet najmniejszy element, który odbije światło reflektorów, może nawet uratować życie. Pieszy staje się wówczas widoczny dla kierowców z odległości około 200 metrów. Według aktualnych przepisów, odblasków trzeba koniecznie używać poza obszarem zabudowanym.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Rykach