Trasa Jedlanka-Karczówka zmienia się – zgodnie z planem

      Możliwość komentowania Trasa Jedlanka-Karczówka zmienia się – zgodnie z planem została wyłączona

Sezon wiosenno-letni sprzyja realizacji planów związanych z modernizacją dróg. W powiecie zwoleńskim przeprowadzana jest właśnie rekordowa ilość takich projektów.

Zwoleńska droga powiatowa nr 4507W, na trasie z Jedlanki do Karczówki, bardzo się zmienia – jeszcze w tym roku korzyści odczują zmotoryzowani goście i mieszkańcy naszego regionu. Prace postępują zgodnie z planem – i jeśli nie nastąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia, remont powinien potrwać do końca sierpnia.

Wykonawca pracuje na odcinku liczącym 1,5 kilometra. Po czterech dekadach użytkowania, wysłużona droga przechodzi potrzebne zmiany. Jezdnię już poszerzono, a niedługo zostaną również ukończone komfortowe zjazdy do posesji i pól, pobocza, odwodnienia oraz nowe oznakowanie. Skrzyżowania również czeka modernizacja, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo na trasie.

Wartość wszystkich prac przekracza 2 miliony 200 tysięcy złotych, ale znaczną część kosztów pokryje dofinansowanie zewnętrzne, z rządowego Funduszu Polski Ład. Resztę należności uregulują władze powiatu zwoleńskiego i gminy Zwoleń.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu