Skażona bieżąca woda w gminie Karczmiska!

      Możliwość komentowania Skażona bieżąca woda w gminie Karczmiska! została wyłączona

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim informuje, że woda pochodząca z wodociągu zaopatrującego gminę Karczmiska, nie nadaje się do spożycia. Można jej używać wyłącznie do spłukiwania toalet.


Aktualnie, bieżącej wody nie powinni używać mieszkańcy Karczmisk Pierwszych, Karczmisk Drugich, Górek oraz miejscowości Głusko Duże, w rejonie stacji PKP.

W Karczmiskach Pierwszych utrudnienia dotyczą ulic: Nadrzecznej, Spokojnej, Opolskiej, Szkolnej, Strażackiej, Centralnej, Kościelnej, Plebanki, ulicy Kołowrót, Kurobie, Tartacznej, Pogodnej, Zielonej, Ogrodowej, Sadowej, Kwiatowej, Niwy, Południowej, Kolejowej, a także Lubelskiej od numeru 1 do 21 i Słonecznej od numeru 9 do 34.

W Karczmiskach Drugich skażona woda dociera do budynków przy ulicy Starowiejskiej od numeru 1 do 311 oraz przy ulicy świętego Wawrzyńca.

W związku z tymi utrudnieniami, na terenie całej gminy ustawiono siedem beczkowozów – zadbał o to Zakład Gospodarki Komunalnej w Karczmiskach. Jak informuje, wody można zaczerpnąć:

  • przy ulicy Ogrodowej – między 7:30 a 8:30
  • przy ulicy Starowiejskiej, przy Starej Mleczarni – między 7:30 a 9:30 i między 15:00 a 20:00
  • przy ulicy Nadrzecznej – między 9:30 a 11:30
  • przy ulicy Pogodnej – między 11:30 a 13:00
  • przy ulicy Centralnej (obok parku) – między 13:00 a 20:00
  • w Głusku Dużym (przy stacji PKP) – między 9:00 a 10:00
  • w Górkach (przy domu sołtysa) – między 10:30 a 11:30.

O pojemniki na wodę trzeba zadbać samodzielnie.

Trwają już prace, których celem jest przywrócenie odpowiedniej jakości wody. Gdy zostanie osiągnięty, opolski sanepid wyda nowy komunikat w tej sprawie.

Źródło informacji i zdjęcia: PSSE w Opolu Lubelskim; UG Karczmiska