Trwają utrudnienia na drogach żelaznych

      Możliwość komentowania Trwają utrudnienia na drogach żelaznych została wyłączona

Jak już informowaliśmy, nie wszyscy mieszkańcy naszego regionu, którzy planowali podróż koleją, będą mogli skorzystać z konkretnych kursów. Jeden z największych polskich przewoźników wciąż ma problemy kadrowe.

Pogotowie strajkowe w szeregach pracowników Polregio wciąż powoduje utrudnienia w kursowaniu pociągów. Pracownicy nie biorą zastępstw i nie pracują po godzinach, żeby przejąć obowiązki tych, którzy wzięli zwolnienia lekarskie – a brak obsady sprawia, że kursy są odwoływane. Dzisiejszego popołudnia na tory nie wyjadą składy, które miały przewieźć pasażerów na trasie z Lublina do Lubartowa. Szczegółowe informacje są TUTAJ.

Przypomnijmy, że kolejarze domagają się podwyżek płac – a protestują, ponieważ władze spółki odmawiały negocjacji w tej sprawie. W środę (11 maja) prezes Polregio poinformował, że zawarto wstępne porozumienie – to jednak jeszcze nie kończy istniejącego sporu. Żeby obiecać zaproponowane wczoraj podwyżki, Polregio musi zdobyć zgody od marszałków poszczególnych województw, bo to z tych budżetów mają popłynąć środki na wypłaty dla pracowników tego przewoźnika. Decyzje wojewodów mają być znane w ten piątek (13 maja).

Czas pokaże, czy w negocjacjach pojawi się przełom. Póki co, na najbliższy poniedziałek związki zawodowe zapowiadają strajk generalny – a to oznacza, że już od północy 16 maja mogą pojawiać się poważne zakłócenia w ruchu pociągów.

Źródło informacji: Polregio