Trwają zapisy na Vistula Winter Swimming!

      Możliwość komentowania Trwają zapisy na Vistula Winter Swimming! została wyłączona

Są tacy, którzy lubią spokojne zimowe kąpiele, czyli rekreacyjne morsowanie, praktykowane dla zdrowia. Ale są też tacy, którzy wolą w zimnej wodzie poczuć też dreszcz sportowych emocji – i właśnie na nich czekają organizatorzy zawodów w zimowym pływaniu.

Już 5 marca miłośnicy zimowego pływania spotkają się w naszym regionie, żeby zawalczyć o nowe trofea. Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming – „Z łabędziem pływać” zaprasza na pierwsze w tej części kraju zawody Pucharu Polski w Zimowym Pływaniu. Wydarzenie Vistula Winter Swimming to jednocześnie ósma runda Ice Cup Poland.

Sportowe zmagania odbędą się w Starorzeczu Wisły w Stężycy, na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Wyspa Wisła. Zawodnicy zmierzą się na pięciu dystansach: będą mieć do pokonania 100, 250, 500, 750 albo 1000 metrów, wśród zimnych fal Wisły. Zawody ruszą o godzinie 10.00.

Sędzią głównym będzie Leszek Naziemiec – propagator dzikiego pływania i inicjator rozgrywania Pucharu Polski w pływaniu lodowym.

Organizatorzy przewidują 120 miejsc dla uczestników – dlatego chętni powinni pomyśleć już o zgłoszeniu swojego udziału. Rejestracja uczestników trwa w Internecie: formularz zgłoszeniowy, a także szczegółowy regulamin zawodów, można znaleźć TUTAJ.

Źródło zdjęcia: Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming – Z łabędziem pływać – Facebook