Trzymał w domu broń i amunicję – wkrótce odpowie przed sądem

      Możliwość komentowania Trzymał w domu broń i amunicję – wkrótce odpowie przed sądem została wyłączona

Bardzo niepokojącego odkrycia dokonali funkcjonariusze z trzech policyjnych jednostek, którzy połączyli siły, odwiedzając rycką posesję.

48-letni mieszkaniec powiatu ryckiego nielegalnie przechowywał na swojej posesji broń palną i amunicję. Wszystko wyszło na jaw, gdy jego miejsce zamieszkania odwiedzili policjanci z Ryk, Puław i Lublina. Podczas przeszukania mundurowi ujawnili wiatrówkę (broń długą, pneumatyczną) oraz krótką broń palną, a także 97 sztuk naboi.

Znaleziska zabezpieczono, by mogły zostać przebadane przez biegłych. Natomiast 48-latek usłyszał zarzuty i czeka na rozprawę sądową. Decyzją prokuratora, otrzymał dozór policji. Za posiadanie broni bez wymaganego pozwolenia może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

W świetle prawa, w Polsce broń palną może posiadać osoba, która ukończyła 21 lat i ma w naszym kraju miejsce stałego pobytu, nie była karana i nie jest uzależniona od alkoholu lub narkotyków. Żeby uzyskać pozwolenie, trzeba przedłożyć odpowiednie orzeczenie lekarskie (potwierdzające zdolność fizyczną i psychiczną do używania broni) – i przedstawić ważny powód, dla którego chce się posiadać broń. Wnioski są rozpatrywane przez policję, na szczeblu wojewódzkim.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Rykach