Tym razem malowanie zamiast recytowania – ten konkurs zmienia formułę

      Możliwość komentowania Tym razem malowanie zamiast recytowania – ten konkurs zmienia formułę została wyłączona

W tym roku w Kurowie nie zabrzmią deklamowane wiersze patriotyczne – a tak właśnie miało być 17 maja, podczas XVII edycji Konkursu Recytatorskiego „Ojczyzna słowem malowana”. Z powodu epidemii w tej formie konkurs nie będzie przeprowadzony.

Ale jego organizatorzy, czyli Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kurowie, postanowili nie rezygnować – i proponują wszystkim mieszkańcom gminy Kurów nieco inne wyzwanie. Tym razem trzeba wykorzysta talent plastyczny, żeby opowiedzieć o tym, czym jest ojczyzna. Konkursowe zadanie to samodzielne przygotowanie rysunku, dowolną techniką – a podpowiedziami służy wiersz „Ojczyzna moja” Mieczysława Młodzika.

Do pracy mogą zabierać się wszyscy chętni, dzieci, młodzież i dorośli – gotową pracę każdy musi sfotografować i przesłać zdjęcie pocztą elektroniczną do Gminnego Ośrodka Kultury w Kurowie, najpóźniej 30 maja.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych, a wyniki będą ogłoszone po 10 czerwca na stronie internetowej gminy Kurów. Na razie właśnie tam można znaleźć regulamin konkursu „Ojczyzna sercem malowana” – a bezpośredni link do tych materiałów zamieszamy TUTAJ.