Uwielbiasz zwierzaki? Na koniec tego tygodnia wybierz się do Lublina

      Możliwość komentowania Uwielbiasz zwierzaki? Na koniec tego tygodnia wybierz się do Lublina została wyłączona

W nadchodzący weekend miłośnicy zwierząt mogą śmiało wybrać się do Lublina – bo właśnie tam zagoszczą Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK.

Do obejrzenia będą zwierzaki z różnych zakątków świata, między innymi z Afryki, Madagaskaru, Australii, Ameryki Południowej i z zimnych, północnych rejonów Europy. Surykatki, lemury, kangury, sowy śnieżne, mieszkańcy akwariów i terrariów, papugi, kanarki, osiołki i alpaki – to tylko niektórzy goście tej wystawy.

Wszystkie te stworzonka będzie można swobodnie podglądać, ale organizatorzy zapowiadają także wiele specjalnych atrakcji, a wśród nich: pokaz szczeniaków, wyścigi ślimaków, a także wystawy rasowych kotów, psów i królików oraz jeży pigmejskich. Z kolei po raz pierwszy w historii ZOOPARKU do obejrzenia będzie wyścig wijów. Miłośnicy psów przekonają się natomiast, jakie sztuczki znają tresowane psy policyjne, bo i taki pokaz zaplanowano. 

Nie zabraknie występów muzycznych, przygotowanych przez Teatr Muzyczny w Lublinie: soliści zaśpiewają i piosenki dla dzieci, i przeboje lubiane przez ich rodziców. Na najmłodszych będą czekały jeszcze konkursy, przygotowane między innymi przez leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Poza tym, targi będą okazją do obejrzenia albo zdobycia nowości z branży zoologicznej, dlatego zaproszeni są i hodowcy, i właściciele zwierząt.

I w sobotę i w niedzielę, Targi Lublin będzie można odwiedzić od 10.00 do 18.00, bilety wstępu będą w tym czasie do kupienia na miejscu.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: materiały nadesłane przez organizatora