Uzdolnieni recytatorzy poszukiwani!

      Możliwość komentowania Uzdolnieni recytatorzy poszukiwani! została wyłączona

 A wyłoni ich, jak co roku, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Ale zanim szczebel ogólnopolski, trzeba powalczyć we własnych regionach.

Znamy już daty wstępnych eliminacji, które zorganizuje Kozienicki Dom Kultury – wszyscy chętni będą mogli zaprezentować się jurorom 10 marca, na eliminacjach środowiskowych, a tydzień później (17 marca) przyjdzie czas na eliminacje powiatowe. Konkurs jak co roku będzie podzielony na cztery turnieje: będzie można przedstawić talent recytatorski, zaproponować monodram, wyśpiewać poetycki fragment albo wziąć udział w turnieju „Wywiedzione ze słowa”. Każdy uczestnik musi wcześniej sam znaleźć tekst, nad którym będzie pracować, a można szukać wśród prozy i poezji.

Kozienicki Dom Kultury zachęca do udziału w tym konkursie zwłaszcza uczniów szkół średnich, a regulamin przypomina, że to także wyzwanie dla osób dorosłych. Żeby stanąć na scenie przed kozienickim jury, trzeba wcześniej dostarczyć swoje pisemne zgłoszenie do Centrum Kulturalno-Artystycznego. Do 28 lutego wydrukowane albo elektroniczne karty uczestników muszą trafić do Centrum (adres mailowy to pit@dkkozienice.pl). Wzór formularza zgłoszeniowego i regulaminy poszczególnych turniejów są zamieszczone na stronie internetowej www.dkkozienice.pl