W Puławach zebrano śpiwory dla ukraińskich żołnierzy

      Możliwość komentowania W Puławach zebrano śpiwory dla ukraińskich żołnierzy została wyłączona

Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór zakończyło akcję „Podziel się ciepłem”, w ramach której udało się zebrać i wysłać na Ukrainę 45 śpiworów, ciepłych rzeczy i żywności.

Prezes Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór Robert Małkus podkreślił, że była to już piąta akcja charytatywna, jaką zorganizowano od początku wojny. Tym razem o pomoc poprosili wolontariusze z ukraińskiej wsi Mizocz w obwodzie rówieńskim. Wraz z nadejściem chłodnej pory roku, obrońcy Ukrainy pilnie potrzebowali skutecznej ochrony przed zimnem. Dlatego celem akcji „Podziel się ciepłem” było zebranie środków na zakup śpiworów.

Opowiadając o tej kampanii w Radiu Impuls, Robert Małkus stwierdził:

Rozumiem, że teraz wielu ludzi jest przepełnionych własnymi problemami, sytuacja gospodarcza w Polsce nie jest najlepsza, ale musimy pomóc naszym ukraińskim braciom. Gdybym mógł znaleźć i wysłać choć jeden śpiwór, byłbym zadowolony z tego wyniku. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Efekty akcji przerosły te skromne oczekiwania. W ciągu dwóch miesięcy zebrano ponad 4200 zł – to pozwoliło na zakup 19 śpiworów. W sumie zebrano ich 45, ponieważ śpiwory przynosili również mieszkańcy Puław. Darczyńcy przekazali także ciepłą odzież (kurtki, spodnie, rękawiczki, skarpetki) oraz żywność. Wszystkie te rzeczy dotarły już na Ukrainę.

Źródło: ipulawy.pl.