Magia Świąt w Janowcu – już za kilka dni!

      Możliwość komentowania Magia Świąt w Janowcu – już za kilka dni! została wyłączona

Do Świąt Bożego Narodzenia zostały niespełna dwa tygodnie. Wtedy mieszkańcy naszego regionu spotkają się w swoich domach z bliskimi. Ale zanim to nastąpi, będą mogli jeszcze spędzić czas w miłej świątecznej atmosferze w plenerze – i w znacznie szerszym gronie.

Świąteczny klimat pojawił się już w wielu miastach i miejscowościach naszego regionu – za sprawą okolicznościowych jarmarków, kiermaszy i spotkań. W tym roku do grona takich sezonowych wydarzeń dołącza zupełnie nowe: Lubelski Jarmark Bożonarodzeniowy na zamku w Janowcu.

W późne sobotnie popołudnie (17 grudnia) dziedziniec janowieckiego zamku będzie pełen stoisk – kolorowych od świątecznych ozdób i pachnących rozgrzewającymi przysmakami. Ale jak zapowiadają organizatorzy, na gości będą czekały również inne atrakcje. Pierwszego dnia będą to opowieści, wyjaśniające symbolikę nadchodzących Świąt. Sobotni wieczór zakończy wigilia – wszyscy zebrani na dziedzińcu zjedzą tradycyjne dania przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich i podzielą się opłatkiem.

Żeby zakosztować dodatkowych wrażeń, trzeba wrócić na miejsce jarmarku w niedzielne popołudnie (18 grudnia). Wówczas przy błyszczącej choince będzie można spotkać Świętego Mikołaja, który będzie rozdawał upominki. Wiele będzie się działo również na plenerowej scenie – do wysłuchania będą występy chórów albo… rockowy koncert kolęd.

Wstęp na pierwszy Lubelski Jarmark Bożonarodzeniowy w Janowcu będzie bezpłatny. O szczegółach wydarzenia i o zaplanowanym harmonogramie informuje załączony plakat.

Źródło informacji i zdjęcia: GOK w Janowcu