W szkołach jest i będzie cieplej

      Brak komentarzy do W szkołach jest i będzie cieplej

Uczniowie szkół zawodowych w powiecie ryckim będą mieć lepsze warunki do pracy – bo będą spędzać czas praktycznej nauki w lepiej ogrzewanych budynkach.

W Rykach termomodernizacja zakończyła się już w obu segmentach warsztatów, należących do Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka. O to, żeby było tam ciepło, dbają już nowe instalacje – a nowe okna nie pozwolą ciepłu uciec na zewnątrz. Efekty modernizacji obejrzały już komisje, które dokonały ostatecznego odbioru technicznego. W sumie, wszystkie prace przeprowadzone w ryckiej szkole kosztowały blisko 3 miliony złotych.

 

 

Tymczasem w Dęblinie, na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga, podobny remont dopiero się rozpoczął. Tam, w budynku pracowni zajęć praktycznych, zdemontowano już stare instalacje, ocieplono stropodach i wymieniono niektóre okna i drzwi. Zajęto się już instalacją centralnego ogrzewania i zaczęto docieplanie ścian, wymieniono też część oświetlenia, w tym tego awaryjnego. Pierwszy etap prac w dęblińskiej szkole pochłonął już ponad 1 milion 300 tysięcy złotych. Jednak sporo pracy trzeba jeszcze wykonać, dlatego tutejsi uczniowie dłużej poczekają na zajęcia w wyremontowanych pomieszczeniach.

 

 

Źródło zdjęć: www.ryki.powiat.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.