W ten weekend rusza Muzyczny Kazimierz!

      Możliwość komentowania W ten weekend rusza Muzyczny Kazimierz! została wyłączona

W ciągu najbliższego miesiąca kazimierskie kamieniołomy regularnie będzie wypełniać muzyka – na plenerowej scenie zagoszczą polscy artyści, którzy od lat cieszą się sympatią fanów – i stale zdobywają nowych słuchaczy.

Nadchodzący weekend będzie otwarciem tegorocznego, wakacyjnego cyklu. Już w ten piątek (28 lipca) w Kazimierzu wystąpi grupa KULT. Warszawski zespół, założony z inicjatywy Kazika Staszewskiego, nagrywa i koncertuje od ponad 40 lat. Grupę charakteryzuje unikalne brzmienie i prowokacyjne, buntownicze teksty. W nadchodzący piątkowy wieczór zagrają między innymi utwory z ostatniego studyjnego albumu “Ostatnia płyta”, wydanego w 2021 roku. Aktualny skład zespołu to: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon).

A tuż przed grupą KULT na scenie wystąpi polski zespół muzyczny z Rzeszowa, działający od 2016 roku – ZIEMBUL. Początkowo był solowym projektem wokalisty Łukasza Ziemby, ale z czasem przekształcił się w pełnoprawny zespół, składający się z czterech muzyków. Ich debiutancki album zatytułowany “Splin” został wydany 11 listopada 2022 roku, a produkcją materiału zajmował się Filip “Wieża” Różański, znany z zespołów Lao Che i Nanga. W jednym z utworów gościnnie zagrali muzycy zespołu Kult – Jarosław Ważny i Janusz Zdunek.

 

Tymczasem w sobotę (29 lipca) plenerową scenę w kamieniołomach przejmie Agnieszka Chylińska. To jednocześnie piosenkarka i autorka tekstów, ale też felietonistka i osobowość telewizyjna. Stale zaskakuje swoich odbiorców i przyzwyczaiła swoich słuchaczy do tego, że w jej karierze muzycznej nie brakuje zmian. Tym razem postanowiła połączyć rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z pięknym rockowo-bluesowym brzmieniem. W Kazimierzu Dolnym zagra materiał z płyty “Never Ending Story”, która ukazała się jesienią 2022 roku. Ale, oczywiście, nie zabraknie też największych hitów Agnieszki Chylińskiej, które jej fani nucą od lat.

Jako support przed sobotnim koncertem wystąpi Antoni Roker – czyli Maciej Organek, który od lat jest obecny na polskiej scenie rockowej. Współtworzył zespoły Wasching Machine oraz Playman, zasilał skład koncertowy grupy Temper Temper, a w latach 2020-2021 piastował posadę głównego gitarzysty w zespole Proletaryat. Po występie w półfinałach XII edycji programu Mam talent postawił na w pełni autorskiego rock’n’rolla, czego efektem jest jego debiutancki album Łobuz z 2022 roku.

 

Po zakończonym koncercie nie warto uciekać z kamieniołomów – lepiej zostać na miejscu, żeby wziąć udział w specjalnym after party –  rockoteka będzie okazją, żeby bawić się wspólnie, w rytm największych rockowych przebojów. O zaspokojenie głodu zadba przygotowana strefa gastronomiczna.

To jednak nie wszystko, co czeka na fanów dobrej muzyki. Jeszcze tego lata na scenie kamieniołomów pojawią się także takie gwiazdy jak Nocny Kochanek, Bracia Figo Fagot, LemON, Ania Dąbrowska, Lady Pank, Myslovitz, MROZU oraz Ralph Kaminski. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na zamieszczonej grafice.

Bilety na poszczególne koncerty są dostępne na stronie www.ticketclub.pl. Dzieci do 12 roku życia włącznie mogą wziąć udział w koncertach bezpłatnie – pod opieką osoby dorosłej, posiadającej swój bilet.

Źródło informacji i grafik: Klub Stodoła