Ważny remont w Zwoleniu!

      Możliwość komentowania Ważny remont w Zwoleniu! została wyłączona

Dzięki niemu wiele się zmieni na ulicy Świętego Jana.

Na początek zajęto się tutejszą kanalizacją, bo ta była już w bardzo złym stanie. Wiele jej elementów się zużyło: jak tłumaczy burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima, zapadły się studnie kanalizacyjne, w przewodach pojawiły się nieszczelności i korozje. Często zdarzały się tu awarie, a ich skutki odczuł także asfalt na tutejszej jezdni.

Dlatego decyzją władz gminy Zakład Usług Komunalnych ze Zwolenia rozpoczął gruntowną modernizację – a prace wykonuje Zakład Instalacji Wod-Kan Dygas z Ciepielowa. Stare i zniszczone elementy w większości znikną, za to pojawią się nowe studnie i nić do odprowadzania ścieków – a to będzie z korzyścią także dla okolicznych mieszkańców, bo przebudowana sieć sanitarna to mniej kłopotów z awariami.

Jednak to jeszcze nie  koniec remontowych planów dla ulicy Świętego Jana: władze gminy chcą także unowocześnić jezdnię i zbudować nowe chodniki. Są plany, żeby w tej sprawie starać się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych – i bardzo możliwe że dotacja pokryłaby nawet 80% wszystkich kosztów.

Źródło zdjęcia: www.zwolen.pl