Weź udział w turnieju – nie wychodząc z domu!

      Możliwość komentowania Weź udział w turnieju – nie wychodząc z domu! została wyłączona

Wielkimi krokami nadchodzi listopad, a wraz z nim kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – tym razem już sto druga. Z tej okazji, tradycyjnie, w Puławach odbędzie się Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską”.

Tak się składa, że w tym roku wspominamy okrągłą, setną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – przełomowego wydarzenia z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Organizatorzy namawiają uczestników Przeglądu, żeby przy przygotowywaniu wystąpień zwrócili szczególną uwagę na teksty odnoszące się właśnie do tych wątków z polskiej historii. Zachęcają do szukania i wierszy, i pieśni, które przypominają o tym ważnym konflikcie młodego, odrodzonego państwa.

Ze względów bezpieczeństwa oba Turnieje, Recytatorski i Pieśni, rozegrają się tym razem w przestrzeni wirtualnej. To znaczy, że swoje występy można zacząć w każdej chwili – i dopracowywać je prawie do woli. Chętni mogą już nagrywać swoje występy i przesyłać je przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić najpóźniej 28 października, czyli w najbliższą środę. Szczegółowy regulamin jest na stronie internetowej „Domu Chemika” – wystarczy kliknąć TUTAJ.

Źródło zdjęcia: POK “Dom Chemika”