Więcej Funduszy Norweskich dla Kozienic – na duży remont

      Możliwość komentowania Więcej Funduszy Norweskich dla Kozienic – na duży remont została wyłączona

O połowę wzrosła kwota Funduszy Norweskich, jakie pozyskały Kozienice na swój ambitny, ważny projekt, dotyczący jednej z lokalnych szkół.

W czerwcu tego roku okazało się, że gminie przyznano dotację w wysokości ponad 4 milionów złotych – wówczas było to 100% wsparcia, o jakie wnioskowano. Jednak ta kwota jest już nieaktualna. Jak informuje burmistrz Piotr Kozłowski, pozytywnie rozpatrzono nowy wniosek, o zwiększenie dofinansowania o kolejne 2 miliony.

Łączna kwota przyznanego wsparcia to niemal 6 milionów 200 tysięcy złotych. Samorząd ma bardzo ważne plany względem tej imponującej sumy. Gmina zamierza przeprowadzić głęboką termomodernizację Publicznej Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Jana Kochanowskiego w Kozienicach. To największa placówka oświatowa, jaką zarządza kozienicka gmina – a w nadchodzącym roku będzie obchodzić jubileusz 50-lecia.

Kosztowny remont obejmie wymianę wszystkich instalacji, a także zamontowanie tej fotowoltaicznej, która pozwoli korzystać z zielonej energii. W planach jest także ocieplenie ścian, dachów i stropów. Realizacja wszystkich tych zadań pomoże dostosować niemłody już budynek do nowych wyzwań – będzie bardziej nowoczesny, komfortowy, a także tańszy w utrzymaniu. Jak dodaje burmistrz, przetarg w sprawie tej dużej modernizacji ma zostać ogłoszony już niebawem.

Źródło informacji i zdjęcia: Piotr Kozłowski – Facebook