MILION ZŁOTYCH! Tyle wyłudzili “policjanci”

      Możliwość komentowania MILION ZŁOTYCH! Tyle wyłudzili “policjanci” została wyłączona

Trzech mężczyzn w wieku od 20 do 32 lat i 29-letnia kobieta działali w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw metodą na „policjanta”.

Wykorzystywali empatię pokrzywdzonych osób m.in z powiatów łukowskiego, zamojskiego oraz lubartowskiego. Wcześniej informowali o wypadku członka rodziny i sugerowali pomoc w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Osoby pokrzywdzone przekazywały pieniądze sądząc, że pomagają swoim bliskim.

Szajka działała na terenie Polski oraz Słowacji. Część osób zajmowała się bezpośrednim odbieraniem gotówki. Pozostali, jako „kurierzy”, organizowali jej przekaz do osób będących wyżej w hierarchii.

Na szczęście, dzięki śledztwu prowadzonemu wspólnie przez policjantów z KWP i Prokuraturę Okręgową w Lublinie, udało się ich zatrzymać. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli blisko 180 tys. zł., komputery, telefony komórkowe i karty SIM. Ustalali także role każdego z nich w tym przestępczym procederze.

Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Kwota wyłudzonych przez nich pieniędzy szacowana jest na ponad milion złotych.

 

(fot./wideo Policja Lubelska)