Za kilka lat Lubelszczyzna ma mieć pełną sieć dróg ekspresowych

      Możliwość komentowania Za kilka lat Lubelszczyzna ma mieć pełną sieć dróg ekspresowych została wyłączona

Taką obietnicę pozwala składać rządowy Program Budowy Dróg Krajowych 2030. Do samego województwa lubelskiego ma wpłynąć 17,5 miliarda złotych – na potrzeby wszystkich inwestycji.

Do 2030 roku mają być ukończone wszystkie drogi ekspresowe i autostrady biegnące przez Lubelszczyznę. Takie plany zapowiadał wczoraj, podczas specjalnej konferencji prasowej, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Podczas spotkania w Niedrzwicy Kościelnej podkreślano przede wszystkim, że na finalizację czeka Via Carpatia, która pobiegnie przez województwo lubelskie z północy na południe, żeby połączyć Podlasie i Podkarpacie.

W sumie, na całej Lubelszczyźnie na dokończenie czeka ponad 500 kilometrów dróg ekspresowych. W naszym regionie czekamy między innymi na kolejny odcinek trasy S-12, na granicy województw lubelskiego i mazowieckiego: tu wciąż brakuje odcinka łączącego Radom i Puławy.

Ta inwestycja jest na razie na etapie planowania – droga ma być wyznaczona przez tereny 10 gmin (Orońsko, Kowala, Skaryszew, Radom, Gózd, Zwoleń, Tczów, Przyłęk, Policzna i Puławy) i jak dotąd opracowano już kilka jej wariantów. Według zapowiedzi, kierowcy będą mogli zjeżdżać na trasę S-12 z węzła Radom Południe i z węzła Bronowice, na obwodnicy Puław.