Zamierzali ukraść 800 kg węgla. Nie zdążyli

      Możliwość komentowania Zamierzali ukraść 800 kg węgla. Nie zdążyli została wyłączona

Nałęczowscy policjanci przyłapali na gorącym uczynku dwóch złodziei węgla. Mieszkańcy gminy Garbów zostali zatrzymani na terenie gminy Wąwolnica.

Drożejący węgiel to cenny łup dla złodziei. A duet, który zaplanował skok nieopodal Wąwolnicy, miał naprawdę duży apetyt. Dwaj mężczyźni, w wieku 39 i 44 lat, upatrzyli sobie niezamieszkaną posesję, na której znajdował się spory zapas węgla. Uzbrojeni w łopatę, taczkę i worki, włamali się na teren nieruchomości. Przestępcy nie zdołali jednak przeprowadzić swojego planu do końca – zauważył ich czujny sąsiad, który powiadomił mundurowych.

Kiedy policjanci zjawili się na miejscu, zastali złodziei ładujących worki pełne węgla (w liczbie 28) na samochodową przyczepkę. Wspólnicy zdobyli tak prawie 800 kilogramów surowca – był to łup wart ponad 2600 złotych. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Okazuje się jednak, że to nie jedyne przestępstwo, do jakiego doszło na tej samej posesji. Kilka dni wcześniej z tutejszej działki ktoś ukradł jabłka. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy zatrzymani mężczyźni mają coś wspólnego ze zniknięciem owoców.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach