Posprzątaj, posadź drzewko i dowiedz się więcej o jeżach – w poniedziałek w Puławach

      Możliwość komentowania Posprzątaj, posadź drzewko i dowiedz się więcej o jeżach – w poniedziałek w Puławach została wyłączona

Puławy dołączają do ogólnopolskiej akcji “Czyste, Zielone Miasta” przygotowanej przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Do wspólnej pracy, która będzie mieć pożytek dla całej społeczności, zachęca między innymi prezydent Puław.

Jak informuje ratusz, sprzątanie w plenerze odbędzie się w dwóch lokalizacjach:

  • na skraju lasu komunalnego, niedaleko Zielonej Szkoły i ulicy Prusa – zbiórka o godzinie 10.00
  • na Skwerze Niepodległości i w parku Czartoryskich – zbiórka o 10.30.

Gdy zielone tereny będą już uporządkowane, będą gotowe żeby jeszcze bardziej się zmienić. Uczestnicy akcji wspólnie posadzą młode drzewa i krzewy – na skraju lasu te przekazane przez Lasy Państwowe, a na ulicy Krańcowej będą to sadzonki zakupione przez miasto.

Natomiast na 12.30 na Skwer Niepodległości powinni wybrać się ci, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat jeży. Jak się okazuje, w te małe stworzonka żyją w wielu zakątkach Puław – żeby nadal mogły czuć się tutaj bezpiecznie, warto poznać ich przyzwyczajenia i preferencje oraz dowiedzieć się, czego się boją. Specjalne warsztaty terenowe przeprowadzi Zarząd Dróg Miejskich.

Jego pracownicy ustawią też specjalne schrony dla jeży – takie budki pojawią się w ośmiu różnych punktach miasta. Podczas tego przyrodniczego eventu na skwerze pojawi się wiele atrakcji: do zdobycia będą między innymi rozmaite gadżety. Stoiska promocyjne wystawią leśnicy, przedstawiciele “Wodociągów Puławskich” czy ratusz.

Źródło informacji: UM w Puławach