Zawiązali zielone sznurowadła – i pobiegli!

      Możliwość komentowania Zawiązali zielone sznurowadła – i pobiegli! została wyłączona

Wyjątkowa frekwencja, doskonała pogoda i hart ducha. Wczoraj (13 marca) w Puławach wystartował Bieg Zielonych Sznurowadeł. W tym roku trasa była inna – z biegu ulicznego uczestnicy przenieśli się w teren wiodący przez wąwozy Parchatki i Skowieszyna.

Zawodnicy ruszyli sprzed Szkoły Podstawowej nr 4 w Puławach, a do przebiegnięcia mieli półmaraton. Jakie nastroje towarzyszyły przed biegiem? Mówi Maryla Miłek z Fundacji BezMiar, organizator biegu:

 

Co prawda większość zawodników była z województwa lubelskiego, ale pojawili się także mieszkańcy okolic Warszawy, Kozienic czy Sandomierza. Mówi jeden z uczestników, który miał wyjątkowego kompana podczas biegu:

 

W tym biegu zwycięzcami byli wszyscy, którym udało się ukończyć to wymagające doświadczenie – ale oczywiście odnotowano, kto poradził sobie najlepiej. Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ, natomiast galerie zdjęć z wydarzenia są TUTAJ.

Wśród najlepszych biegaczy w kategorii OPEN Mężczyźni znaleźli się: na miejscu pierwszym – Artur Jędrych ze Świdnika, drugi – Bartłomiej Florczak z Puław, na miejscu trzecim – Andrzej Orłowski z Lublina, wszyscy z czasem poniżej jednej godziny i 30 minut.

W kategorii OPEN Kobiety triumfowały: pierwsza – Wioletta Dessauer z Lubartowa, druga – Martyna Dejnecka również z Lubartowa i na miejscu trzecim – Sylwia Sobieszek ze Zwolenia. Panie pokonały trasę w nieco powyżej jednej godziny i 40 minut.

Źródło zdjęcia: Fundacja BezMiar – Facebook