Zawodnicy Wisły Puławy gotowi na Halowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce juniorów

      Możliwość komentowania Zawodnicy Wisły Puławy gotowi na Halowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce juniorów została wyłączona

Młode sprinterki z Wisły Puławy odniosły nowe sukcesy – tym razem na Ogólnopolskim Halowym Mityngu, który odbył się w Rzeszowie, z inicjatywy Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Zgrupowanie w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego było dla młodych lekkoatletów ważnym sprawdzianem przed Halowymi Mistrzostwami Polski U18 i U20, które rozpoczną się w tym samym miejscu już w ten piątek (10 lutego).

Wyniki osiągnięte przez wychowanków puławskiego klubu, napełniają optymizmem – i przynoszą apetyt na medale. Wiktoria Oko pobiła swój rekord życiowy w biegu na 200 metrów, pokonując ten dystans w 24,46 sekundy. Była też druga na dystansie 60 metrów.

Swój najlepszy życiowy wynik osiągnęła również Zuzanna Gozdera, biorąc udział w wyścigu na 60 metrów przez płotki, w kategorii U-20 – potrzebowała tylko 8,66 sekundy. To zwycięstwo odniosła ex aequo z Liwią Włoszczyk, której wynik różnił się tylko o 4 setne sekundy. W podobnym wyścigu, na 60 metrów przez płotki, ale w kategorii do lat 18, druga była Anna Domańska.

Z kolei w kategorii U16, Marta Sadura była czwarta w eliminacjach do biegu na dystansie 200 metrów i szósta na dystansie 60 metrów, ale przez płotki.

Świetnie poradził sobie również Mateusz Ciupa, który w biegu eliminacyjnym na dystansie 60 metrów był drugi – z wynikiem 7,42 sekundy.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Wisła Puławy