Zmarł profesor Seweryn Kukuła

      Możliwość komentowania Zmarł profesor Seweryn Kukuła została wyłączona

To przykra wiadomość z Puław. Nie żyje profesor wieloletni pracownik i dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Ostatnie pożegnanie zaplanowano na tę środę (8 lutego).

Profesor Seweryn Kukuła to postać bardzo dobrze znana w środowisku naukowym – nie tylko tym puławskim, chociaż to właśnie tutaj przepracował wiele lat, w jednym z największych lokalnych ośrodków badawczych. Najwyższe stanowisko zajmował tu przez trzy kadencje, między 1995 a 2010 rokiem. W tym czasie Instytut przeszedł ważne modernizacje, a jednocześnie wzmacniała się jego pozycja wśród innych jednostek naukowych. Choćby dlatego, że rozszerzano współpracę z zagranicznymi ośrodkami – te działania prowadzono zresztą pod bezpośrednim nadzorem profesora Kukuły.

Jego własny dorobek naukowy to ponad 70 publikacji, a wśród przyznanych mu wyróżnień znalazły się między innymi nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy odznaka “Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Więcej o długiej i bogatej karierze naukowej profesora można przeczytać TUTAJ.

Profesor Seweryn Kukuła zmarł 5 lutego, w wieku 85 lat. Pogrzeb zaplanowano na środę, 8 lutego. Msza Święta żałobna rozpocznie się o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Puławach – na terenie puławskiej osady pałacowo-parkowej. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym przy ulicy Piaskowej.

Źródło informacji: IUNG