Zmarł Tomasz Wójtowicz

      Możliwość komentowania Zmarł Tomasz Wójtowicz została wyłączona

Nie żyje jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy – rodowity lublinianin i honorowy obywatel tego miasta.

O śmierci legendarnego sportowca poinformowała Polska Liga Siatkówki, powołując się na wiadomość od jego rodziny. Napływające kondolencje wyrażają między innymi podziw dla sportowych dokonań Tomasza Wójtowicza – z reprezentacją Polski zdobył tytuły mistrza świata (w 1974 roku, w Meksyku) i mistrza olimpijskiego (w 1976 roku, w Montrealu). Po latach został pierwszym Polakiem, którego wprowadzono do siatkarskiej galerii sław, utworzonej w Stanach Zjednoczonych.

Tomasz Wójtowicz pochodził z Lublina – i od ubiegłego roku był także Ambasadorem Specjalnym Województwa Lubelskiego. Ponad miesiąc temu (22 września) skończył 69 lat – niestety, od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł 24 października.

Na znak żałoby, opuszczono do połowy masztu flagę Miasta Lublin, powiewającą na ratuszu. Pożegnanie Tomasza Wójtowicza będzie miało charakter pogrzebu państwowego. Uroczystości odbędą się w najbliższą sobotę. Otworzy je Msza Święta, odprawiona w samo południe w archikatedrze lubelskiej. Zmarły zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na cmentarzu przy ulicy Lipowej.